Açılış Saati 10:00 - 19:00
Kayabaşı Mah. B5 Blok No:29 Başakşehir / İstanbul
Açılış Saati 10:00 - 19:00

Elektrokoterizasyon

Elektrokoterizasyon, ciltteki küçük lezyonların (örneğin, siğiller veya benler) yakılması veya çıkarılması için kullanılan bir tıbbi işlemdir. İşlem, yüksek frekanslı elektrik akımının kullanımını içerir ve lokal anestezi altında yapılır. Elektrokoterizasyon, minimal invaziv bir yöntem olarak kabul edilir ve genellikle bir dermatolog veya plastik cerrah tarafından gerçekleştirilir.

Hizmetlerimiz İletişim

Başakşehir Ozon

Hızlı İyileşme Süreci
Elektrokoterizasyon sonrası hızlı yara iyileşmesi ve kısa sürede günlük aktivitelere dönüş sağlanır.
Düşük Enfeksiyon Riski
Elektrokoterizasyon işlemi sırasında cerrahi bıçak veya dikiş kullanılmadığı için enfeksiyon riski daha düşüktür.
Çeşitli Kullanım Alanları
Elektrokoterizasyon işlemi, estetik cerrahi ve dermatolojik müdahalelerde de sıklıkla kullanılır.
Basit Bir Prosedür
Elektrokoterizasyon işlemi, ameliyathane dışında da uygulanabilen, basit bir prosedürdür.
Başakşehir Ozon

Elektrokoterizasyon işleminin avantajları nelerdir?

Elektrokoterizasyon işlemi, birçok avantaja sahip bir tedavi yöntemidir. İşlem, ameliyathane dışında da uygulanabilen, basit bir prosedürdür. Koterleme işlemi esnasında, cerrahi bıçak veya dikiş ihtiyacı olmadığı için, enfeksiyon riski daha düşüktür. Ayrıca, yara iyileşme süreci daha hızlıdır ve işlemin ardından hastanın normal günlük aktivitelerine geri dönmesi daha kısa bir süre alır. Elektrokoterizasyon işlemi, estetik cerrahi ve dermatolojik müdahalelerde de sıklıkla kullanılır.

Başakşehir Ozon

Elektrokoterizasyon işlemi ne amaçla yapılır?

Elektrokoterizasyon işlemi, genellikle cilt üzerindeki küçük tümörler, siğiller, et benleri, benler, yüzeyel kan damarları veya diğer cilt lezyonları gibi anormal büyümelerin çıkarılması veya tedavisi için kullanılır. Aynı zamanda, burun, kulak, boğaz ve diğer bölgelerdeki küçük lezyonların tedavisinde de kullanılabilir. Elektrokoterizasyon, yüksek frekanslı elektrik akımı kullanarak anormal dokuları yakarak veya keserek yok etme yöntemidir.